Wydarzenie warsztaty i oprowadzania towarzyszące wystawie „Uwaga! Zły pies”

Wydarzenia

warsztaty i oprowadzania towarzyszące wystawie „Uwaga! Zły pies”

Oprowadzanie z udziałem artystki Moniki Drożyńskiej
8.04.22 (piątek), godz. 18.00, wstęp w cenie biletu
prowadzenie: Monika Drożyńska
 
Język jako źródło zniewolenia. Warsztaty dla dorosłych w j. polskim i j. ukraińskim
9.04.22 (sobota), godz. 12.30–14.30, Beautiful Tube (poziom 1) wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy* (do 7.04), warsztat tłumaczony na język ukraiński
prowadzenie: Monika Drożyńska

Artystka Monika Drożyńska oprowadzi po wystawie, skupiając na wątkach polityki liter. Opowie o wybranych literach alfabetu ukraińskiego, polskiego oraz angielskiego, których używa w swoich pracach. W drugiej części spotkania uczestnicy będą mogli wyhaftować flagę z użyciem poznanych znaków.
 
Oprowadzanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
21.04.22 (czwartek), godz. 18.00, wstęp bezpłatny
prowadzenie: Anna Krukowska
tłumaczenie na PJM: Elżbieta Resler – tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, sekretarz Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów, ostatnio także Sylwestra na wrocławskim Rynku oraz opisów prac na wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty w Muzeum Współczesnym Wrocław.
 
Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Gościnne nakrycie
24.04.22 (niedziela), godz. 13.30–15.00, Beautiful Tube (poziom 1), wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy* (do 21.04)
prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk

Podczas warsztatu wybierzemy się na wystawę Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies, by zobaczyć serię jej niezwykłych, rysunkowych obrusów. Artystka bada różne zagadnienia związane z gościnnością. Podczas spotkania zastanowimy się, które przedmioty, słowa, zachowania kojarzą nam się z gościnnością, z które z jej brakiem. W części warsztatowej przygotujemy zestaw unikalnych serwetek, pokrytych hasłami i ilustracjami zachęcającymi do wspólnego świętowania przy stole. Do ich realizacji wykorzystamy różne artystyczne techniki. Na koniec zastanowimy się, w jakich okolicznościach udekorujemy autorskimi serwetkami nasze domowe obrusy.
 
Odbiór pogłębiony. Kameralne spotkania przy wybranych pracach na wystawie
27.04.22, 25.05.22 (środy), godz. 16.00–18.00, wstęp w cenie biletu

W wybrane środy raz w miesiącu nasze mediatorki i mediatorzy, gotowi do dyskusji i odpowiedzi na pytania, będą czekać na Was przy swoich ulubionych pracach. W trakcie spotkań uważnie i bez pośpiechu przyglądniemy się tym dziełom, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje po to, aby jeszcze głębiej odbierać sztukę.
 
Subiektywne oprowadzanie w j. polskim w ramach Nocy Muzeów 2022
14.05.22 (sobota), godz. 18.00, wstęp bezpłatny
prowadzenie: Oleksandr Ostapchuk
 
Subiektywne oprowadzanie w j. ukraińskim w ramach Nocy Muzeów 2022
14.05.22 (sobota), godz. 19.00, wstęp bezpłatny
prowadzenie: Oleksandr Ostapchuk – artysta pochodzący z Ukrainy, od 5 lat mieszka we Wrocławiu. Tworzy sztukę wizualną zarówno w formie analogowej, jak i cyfrowej. głównie kolaże. Pisze wiersze w języku ukraińskim i polskim. Studiował historię w rodzinnym Łucku. Jest aktywistą. Od niedawna pracuje w Stowarzyszeniu Nomada.
 
Oprowadzanie finisażowe
2.06.22 (czwartek), godz. 18.00, wstęp bezpłatny
prowadzenie: Piotr Lisowski – kurator wystaw MWW. Historyk i kurator sztuki, pomysłodawca wystaw takich jak: Prywatne mitologie. Urodziny MartySzczurołap czy Nowa normatywność. Sympozjum plastyczne Wrocław ’70.
 
Język jako źródło zniewolenia. Warsztaty dla dorosłych w j. polskim
4.06.22 (sobota), godz. 12.30–14.30, Beautiful Tube (poziom 1), wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy* (do 2.06)
prowadzenie: Monika Drożyńska

Artystka Monika Drożyńska oprowadzi po wystawie, skupiając na wątkach polityki liter. Opowie o wybranych literach alfabetu ukraińskiego, polskiego oraz angielskiego, których używa w swoich pracach. W drugiej części spotkania uczestnicy będą mogli wyhaftować flagę z użyciem poznanych znaków.
 
 
zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy [link] lub telefonicznie 71 356 42 53

Miejsce: Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2